Demetevler Kollu bariyer

Kollu bariyer Demetevler, Ankara'daki firmamız tarafından üretilmekte olup, son teklonoji elektrik motoruyla üretilmektedir. Elektrik motoru, kollu bariyerlerde kilit noktasıdır çünkü elektrik motoru bir yazılım sayesinde hareketlerini bir mikroçipe yollar. Ve bu ikisi sayesinde de uzaktan kumanda, buton kontrolü ve kart okuyucu(KGS,OGS,MİFARE vs...) gibi geçiş kontrol sistemleri ile kontrol edilir. Otomatik kapanma sisteminin mekanizması ise araç geçtikten sonra ayarladığınız kapanma süresine göre ayarlanıyor. 

Otomatik kollu bariyer Demetevler tercihe göre iki türe ayrılıyor ve bu fotosellerden birini tercih etmeniz şart çünkü bunlardan birileri takılmadığı takdirde bariyerin arabanın üstüne düşme ihtimali vardır. Anlatacağımız ilk tür emniyet fotoselli de kendi içinde iki türe ayrılıyor; biri kabloluyken diğeri pilli oluyor.  Eğer müşterimiz kablo çekilmesini ve montaj süresinin daha kısa olmasını istiyorsa bu pilli sistem ideal bir seçim oluyor.Ama 10 metre algılama mesafesi ve pil ömrüyle, pilli sistem bu dezajantajı sayesinde müşterilerimiz tarafından pek tercih edilmiyor. Kabloluların mesafesi ise 15 ila 30 metre değişmektedir. Bu kollu bariyer Demetevler Ankara'da sıkça tercih edilmektedir. Manyetik loop türü otomatik kollu kapılar genellikle metal kütle dedektörü olarak da bilinir. Manyetik loop, önüne gelen kütlenin yoğunluğana göre açılır kapanır. Bu da en çok otomatik kapı sisteminde kullanılır.Ama burada açıklamak istediğimiz bir husus var: asfaltın veya zeminin üzerine birkaç turla döşenecek olan kablonun kaç tur sarınacak olması, kaç metre olduğu ve manyetik alanda ölçülecek değerlerin dikkatlice bir şekilde ölçülmesi lazım. Biz bu işi yıllardır yapıyoruz ve bu konuda hiçbir şikayet işitmedik. 

Kollu bariyerin Ankara'da tercih edilmesinin bir diğer nedeni de sürekli elektriklerin kesilmesi. Ama bu elektrik kesilmesi otomatik kapıları etkilemiyor çünkü manuel kullanımı bile vardır. Bu yönü de otomatik kapı tercihini güçlendiriyor.

Kollu bariyerler hava şartlarından etkilenmeyen paslanmaz çelikten üretilmekte olup uzun ömürlülüğü sayesinde de yıllarca sorunsuz kullanılır. Bazı bariyerler alüminyum, plastik veya tahta gibi maddelerden de yapılmaktadır. Ama en çok tercih edilen  paslanmaz çelikten ve alüminyumdan yapılma kollu bariyerlerdir.

Kollu bariyer sistemi Demetevler online olarak çalışan bir programa entegrelidir. Daha önce çıkış yapmış olan araç türleri bariyere sinyal gönderir ve bu araçlarında tekrar otoparka veya site girişine girer. 

Bariyer kolunun uzunluğu isteğe bağlı olarak en fazla 6 metreye kadar çıkartılabilir. Tercihe göre bu bariyer kolunun üstüne flanşör takılabilir ve geçiş sırasında da araçların ışıklı uyarı almalarını sağlayabilirsiniz.

Paylaş: